78214

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)



Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


R. Polášek (85.71.180.241) --- 22. 10. 2011
Re: vice medu, ale i vyzsi cena

"Jaký je rozdíl mezi celostátním Deníkem a nějakým časopisem? Kromě toho že je ten časopis neprodejný.

A proboha, kteří právníci a proč. Jak by jim to prospělo? "


Rozdíl vidím v tom, že časopis se bude považovat za odborný, tudíž informace v něm se budou považovat za odborné články a uvedené nějaké ceny medu automaticky za nějaké centrální doporučení ceny medu.
Celostátní "deník" je denní tisk a článk v něm tak nejspíš bude považován pouze za zpravodajství, kde se fakta prostě uvést musí.
Nejspíš to bude podobné jako s fotografováním a autorskými zákony. Když vyfotím na ulidi člověka nebo třeba dům, který bude jasně identifikovatelný, tak podle našich zákonů je možné takovou fotografii dát bez obav do denního zpravodajství k nějaké zprávě. Pokud ale tutéž fotografii budu chtít reprodukovat v nějaké knize, případně v nějakém časopise, nebo rovnou v nějaké reklamě, už potřebuji mít od té osoby či od majitele té nemovitosti dopředu podepsané příslušné papíry. Jinak se ti lidi podle nšeho autorského zákona, mohou úspěšně domáhat odškodnění u soudu.
Ve Včelařství by například mohly být sporné zveřejňované fotografie z výstav a dalších akcí, kde jsou náhodní návštěvníci identifikovatelní dle obličeje.
V současné době se třebas objevují celosvětové aféry se zveřejňováním podobných fotek na facebooku.

Co se týká toho, komu by to prospělo, tak třeba nějakému výkupci medu, který by se za nějakých třeba 10 - 20 tisíc honoráře advokátovi objevil ve všech větších médiích, což je jinak reklama za mnoho miliónů. I kdyby ten soud prohrál.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 54558


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma





Klikněte sem pro nápovědu